BM projeleri üzerine kariyer hakkında

DWQA QuestionsCategory: UN CareerBM projeleri üzerine kariyer hakkında
Kerem Onur HAKKAN asked 3 years ago

merhabalar;

Adım Onur Hakkan. BM ve AB projeleri üzerine kariyer yapmak istiyorum. Şu an 30 yaşındayım. Bu alanda ilerlemek istiyorum. IPMA sertifikası almak istiyorum. Bu sertifikayı alarak alana giriş yapabilir miyim ve gerekli tecrübeyi edinmek için nereden başlamam gerekir ? Bu konular hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler
Kerem Onur HAKKAN

1 Answers
Recep TURKOGLU, PhD.Administrator Staff answered 3 years ago

Sayın Kerem bey, mesajınız için çok tşk ederiz, öncelikle AB ve BM projelerinde IPMA sertifikasını almak bir ön şart olarak yer almamaktadır, ancak değerlendirmede belki ilan edilen iş tanımı ve kriterlerine göre ilave bir tercih sebebi olabilir. AB projelerinde PCM sertifikası istenebilmektedir. UN projelerinde proje yönetim sertifikası istendiğine hiç rastlamadım.
bu tür uluslararası projelerde ilgili  alanda üniversite mezuniyeti veya çıkan ilana göre 10-15 yıllık deneyim genellikle istenmektedir. ayrıca UN ve AB esas ve usullerini de bilmeniz gerekmektedir.
bu nedenle bu tür projelerde kariyer yapmak için CV nizi AB ve WB formatına göre düzenlemeniz ve ilgili ilanlara başvurmanızı öneriyorum.�
başarılar diliyorum.